×
Polonezköy Rehberi
Türkiye’de tatil denince ilk akla gelen bölgelerden olan İstanbul-Polonezköy Otelleri Bölgesi; doğası, tarihi, kültürü, denizi ve İstanbul-Polonezköy Otelleri Bölgesi otelleri ile konforlu tatilin adresi. İstanbul çevresinde doğanın yeşilini korumayı başardığı, insandan gerekli saygıyı gördüğü ender yerlerden biri Polonezköy. Köye Beykoz yönünden gelirken sizi hemen girişte kilise ve katolik mezarlığı karşılar. Yüz metre kadar sonra köyün ufak meydanına geldiğinizde,  burada kiralanmayı bekleyen atlarla karşılaşırsınız. Etrafta pansiyon olarak hizmet veren irili ufaklı bir çok villa bulunur.  Köyün evleri bodur duvarlarla çevrilidir ve bu çitleri güçlendiren sık ve yüksek ağaçlar mevcuttur. Evlerin girişleri yediveren gülleri diye adlandırılan sarmasık türü çiçekler tarafından çevrelenmiştir. Ayrıca köy meydanında yerli halk tarafından üretilip satılan cam eşyalar bulabilirsiniz.

Beykoz sırtlarındaki bu Polonyalılar köyü, geleneksel ve modern hayatı bir arada barındırıyor. Bugün 500 kadar Polonyalının yaşadığı köye gittiğinizde köyün iki asırdır anlatılan öyküsünü mutlaka dinleyin. Böylece Polonezköy'de üzerinde yürdüğünüz toprakların neden çingeneler tarafından "Büyülü Topraklar" diye adlandırıldığını öğrenebilirsiniz.      
Polonezköy köylere özgü tertemiz havası, doğal güzellikleri, tereyağı, balı ve kirazlarıyla anılır. Hatta kirazları o kadar meşhurdur ki her Haziran kiraz festivali düzenlenir. Ancak eskiden bu güzelliklerden yararlanmak için bazı zorlukları göze almak gerekiyordu. Çünkü Polonezköy bu doğal güzelliği paylaşmak isteyen insanlar için bünyesinde yeterli konaklama imkanını barındırmıyordu. Ancak son senelerde bu durum değişti. Artık insanlar ister günü birlik, isterlerse birkaç günlüğüne, Polonezköy'e gelip doğayla başbaşa bir dinlence imkanına sahip olabiliyorlar. Bu hizmeti veren tesislerden biri ise Polka Country Hotel. Doğayla bütünlüğünü korumuş ve orijinal yapısına sadık kalınarak restore edilmiş haliyle, Polonezköy'ün güzelliklerini yaşamak isteyenler için en güzel imkanı sunuyor.

Ayrıca Pansiyon Rehberi.com adresine göz atabilirsiniz; http://www.pansiyonrehberi.com/

 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler