×
Polonezköy Otelleri

İstanbul şehir merkezine sadece yarım saat uzaklıkta, büyükşehrin gürültüsünden uzakta konumlanmış Polonezköy otelleri, hafta sonu kaçamaklarınız için sizi bekliyor. Beykoz ilçesi sınırlarında bulunan Polonezköy, doğa ile iç içe bir belde. Hafta sonlanları

Şehir gürültüsünden ayrılmak, kendinizi doğaya, ormana ve yeşile bırakmak mı istiyorsunuz? Bu çok basit, çünkü İstanbul Anadolu yakasından yanı başınızda muhteşem bir tabiat ortamı bulunmakta: Polonezköy. Bulunduğunuz şehirden fazla uzaklaşmadan, uzun bir tatil değil de günübirlik bir plan çerçevesinde biraz dinlenmek isteyen herkese açık muhteşem bir kaçamak fırsatı. Polonezköy sizi gerçek manada dinlendirecek birçok seçenekle karşınıza çıkıyor.

Kuruluş tarihi olarak 19. Asrın ikinci yarısına denk gelen tarihlerden temelleri atılan Polonezköy özellikle Polonya (Leh) halkından oluşan insanlarla dikkat çekiyor. Rusya ve Leh halkı arasında 1848 yılında çıkan bir probleme binaen Osmanlı Devleti Leh halkını destekler ve sorun büyüyünce birtakım insanlar memleketlerini terk etmek zorunda kalır. İşte buradan gelen insanlar dönemin yönetimi tarafından şimdiki Polonezköy'e yerleştirilirler ve burada küçük bir Polonya oluştururlar. Bugün her ne kadar sayıları azalsa da Polonya kültürü canlı bir şekilde yaşatılmaktadır. Kendilerine verilen arazilere de son derece iyi bir şekilde sahip çıkan bu insanlar artık bizden biri olmuş ve bölgelerini hep güzelleştirmişlerdir.
Özellikle son dönemlerde sosyal medyanın da vasıtasıyla Poloneyköy daha çok gündeme gelen bir yer olmuştur. Düğün ve aile organizasyonları, piknikler, sportif aktiviteler ve doğa aktivitelerinin yapıldığı bir yer olarak karşıma çıkmaktadır. Çevresindeki Riva ile yakınlığı bilinen Polonezköy İstanbul Asya tarafının önemli akciğerlerinden biri olarak da dikkat çekiyor. Bozulmamış doğası, birçok aktiviteyi yapmaya ve kendinizi dinlendirmeye pek bir müsait durumda. Buraya gelip sakinliğin tadını çıkarabilir, uzakta olan köyünüze gelmiş gibi hissedebilirsiniz kendinizi. Eğer şehir dışından bir misafiriniz varsa çok güzel bir şekilde ağırlayabileceğiniz mekânlar da bulunmakta.

Polonezköy’de bisiklet turuna çıkabilir, yürüyüş yapabilir, piknik planlayabilirsiniz ya da yeşillikle içinde bir bahçede kahvenizi yudumlarken doğayı dinleyebilirsiniz. Polonezköy otelleri de bu yemyeşil doğa içerisinde ve İstanbul’un tüm karmaşasından uzakta konumlanmışlar. Kısa süreli de olsa misafirlerine huzur dolu ve dingin bir tatil yaşatıyorlar. Polonezköy otelleri genelde butik ve küçük oteller, yılın her dönemi de hizmete açıklar. Sadece turistik amaçlı değil iş seyahatleriniz için de uygun olanaklara sahip Polonezköy otelleri. Hatta isterseniz çeşitli davetleriniz için Polonezköy otellerini tercih edebilirsiniz. At binmek isteyenler, yürüyüş yapmak isteyenler, güzel restoranlarında keyifli yemeklerin tadına bakmak isteyenler için Polonezköy iyi bir fırsat. Bizim tavsiyemiz, Polonezköy’e gitmişken iyice dinlenmek için bir gece de olda Polonezköy otellerinde konaklamanız. Temiz havasından faydalanmak için de güzel bir fikir olabilir… Güzel bir hafta sonu kaçamağı için zevkinize ve bütçenize hitap eden Polonezköy otelini, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon imkanları ile sitemizden görebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler