×

Ilıca Otelleri

Ilıca. Hani halk deyimiyle derler ya, ‘ yazın yaz olduğu kavurucu sıcaklar zamanı’ diye, işte tam bu zamanlarda gerek ülkemizin gerekse dünyanın en güzel mekânlarından, adeta cennetten bir köşeye davet ediyoruz sizi. Tam bir doğa harikası, tarihten günümüze medeniyetler beşiği ve popüleritesini her zaman koruyan bir yer olarak bilinen İzmirin Çeşme, Alaçatı ve Ilıcası. Yaz turizminin ve aktivitelerin her zaman bol olduğu, canlı ve dinamik hayatıyla bilinen muhteşem bir tatil fırsatı.
Ülkemizin üçüncü büyük kenti, ama belki de yaz turizmi denilince güney sahillerimizle birlikte akla ilk gelen yerlerden olan İzmir’in güzellikleri anlatmakla bitmez. İzmir’in içerisinde de Çeşme, Alaçatı ve Ilıca muhteşem üçlüsü doğal ve tarihi güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. İlk çağ medeniyetlerinden İyonlar ile başlayan medeniyet katkısı Romalılar, Persler, Bergamalılar, Çaka Bey, Aydınoğulları ve Osmanlılar ile devam etmiş. Yani bölgede tam bir kültür mozaiği oluşmuş.
   
90’lı yıllara kadar sadece İzmirliler ve civar sakinlerinin kullandığı bir plaj olan Ilıca Halk Plajı artık ülkemizde medya ve tavsiyeler yoluyla son derece bilinen bir mekân haline geldi. Plajın birçok özelliği bulunmaktadır. Nisan-Kasım ayları boyunca hemen hemen her gün denize girilebilecek durumda, altın sarısı ince kumu ile sürekli tertemiz bir şekilde ve özellikle sığ olması Ilıca Halk Plajını en seçkin yerlerden biri haline getirmiş.
2017 yılına kadar özel bir işletme tarafından verilen plaj hizmetleri, İzmir Belediyesi tarafından veriliyor artık ve ücretsiz. Ilıca Plajına geldiğinizde soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye gibi şeylere ücret ödemiyorsunuz. İsterseniz kendiniz de getirebilirsiniz. Herhangi bir tehlikeye karşı sürekli güvenlik önlemleri alınmış ve plaj etrafında aktivite alanları var. Yüzme bilmeyen için de çok iyi bir alternatif olan Ilıca Plajı’na mutlaka gelmelisiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler