Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×

Gümüşî kubbeler ve kırmızı panjurlarıyla bir tarafta Marmara denizine, bir tarafta da İstanbul’a bakan görkemli bir yapı...

Doğayla tarihi bir paylaşım içerisinde, Büyükada geçmişinin nostaljik heyecanını koruyan, Büyükada’nın benzersiz, huzurlu ve dinlendirici ada havasıyla şehrin stresinden uzak bir yer. Diğer adalarda olduğu gibi Büyükada’da da atların çektiği arabalar tek toplu taşıma imkanını sağlıyor...Splendid Palas Oteli 1908’de açılmış. Art Nouveau tarzından belli ölçüde esinlenilmiş olsa da, odaların çevrelediği aydınlık iç avlusu ve avlu etrafındaki sütunlarıyla, otelin mimari tasarımındaki doğu / batı sentezi açıkça görülür.

130 misafiri ağırlayabilecek 60 oda ve 9 süit mevcut. Çoğu oda balkonlu, deniz manzaralı bütün odalar, banyo, televizyon ve telefonludur. Açık mekanda 120 kişiye ve kapalı mekanda 90 kişiye yer sağlayan restoran, misafirlerine hem Türk hem dünya mutfağından seçilmiş leziz yemekler sunuyor.

Otel yapıldığından beri aynı ailenin mülkiyetinde ve 6. nesil tarafından aile geleneği olarak idare edilmektedir. Türkiyede 1.derecede tarihi eser statüsünde orjinalliği ilk günki özeliklere sadık kalınarak işletilen tek oteldir.

Bahçe ile çevrili ağaçlar arasındaki yüzme havuzu doğayla uyum içerisindeki bir yapı tasarımının sonucudur. Splendid Palas Oteli, unutulmaz tarihi ve kültürel mirası nedeni ile Türkiye’nin Turizm Bakanlığı’nca özel statü verilen sayılı otellerinden biridir...Büyükada’nın eşsiz doğasıyla iç içe lüks bir konfor ortamı sunan Splendid Palas Otel’in sakinliğinde dinlenebilir, muhteşem ortamında eğlenebilir, hızlı feribotla şehre yarım saatte, havaalanına bir saatte ulaşabilirsiniz.

Düğününüzde, balayınızda, kutlamalarınızda eşsiz Splendid Palas’ın tarihi ve muazzam güzelliğini yaşadığınız takdirde, misafirlerimizin çoğunun neredeyse bir asırdir yaptığı gibi, burada torunlarınızla bile kalmaya alışmanız kaçınılmaz olacaktır.

Daha Fazla
Odalar
Tesis Özellikleri
 • Bahçe
 • Bar-Kafe
 • Tarihi Yapı
 • Deniz Manzarası
 • Oda & Kahvaltı
 • Klima
 • Minibar
 • Restaurant
 • Suit Oda
 • Televizyon
 • Uydu Yayını
Harita - Lokasyon
Diğer Bilgiler
Oda sayısı:
60
Denize mesafe:
Deniz yok
Havalanına mesafe:
Havaalanı yok
Şehir merkezine mesafe:
Büyükada - 100M
Sezon:
1 Ocak / 31 Aralık
Müşteri Yorumları
/ 0 Yorum
Yeni yorum yaz
( 0 ile 5 arası )

Your comment sending. Please wait.
Yorumunuz gönderildi. Onaylandıktan sonra görüntülenecektir.
Sevgili Küçük Otel Dostu

Otelimizin sayfasına hoş geldiniz. Bu sitede otelimiz hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca konuk yorumlarını okuyabilir ve siz de yorum yapabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz veya rezervasyon talebiniz olursa bilgi formunu doldurup bize ulaşabilirsiniz.

İyi Tatiller.

Benzer Oteller