×

Kapadokya'da Nerede Yenir


Kapadokya mutfağında genel olarak Anadolu mutfağının izleri görülür. Et ürünleri ve hamur işleri ön plandadır. Sebze tüketimi ise genel olarak yöresel yemeklerde yaygındır.   

Nevşehir’e geldiğinizde denemenizi önerdiğimiz yöresel yemekler ise düğü, kesme, sütlü patates, ağpakla, dıvıl, ayva dolması, çanak, sızgıt, Nevşehir pilavı, çömlek kebabı, bulama, aside ve dalaz gibi adıyla da tadıyla da oldukça farklı lezzetler.   

Yöresel yemeklerin dışında farklı aperatifler, fast food ürünleri, ev yemekleri, et ve tavuk çeşitleri, kebap, lahmacun, pide gibi yiyecekleri de bulabilirsiniz Nevşehir’de. Turistik bir kent olduğu için aradığınız farklı pek çok yemeği bulma imkânınız vardır.

Kapadokya'ya kadar gelmişken dillere destan testi kebabını denemeden evinize dönmemelisiniz. Dimrit Restoran bölgedeki en iyi testi kebabı yapan mekânlardan birisi.
Seki Restaurant (Uçhisar) Argos in Cappadocia gibi ödüllü bir otelin ödüllü lezzeti Seki, Kapadokya’nın en seçkin restaurantlarından.
Elai Restaurant (Uçhisar) Elai Restaurant , Kapadokya’nın ilk gurme restoranı ve Türk, Fransız, Orta Doğu mutfağından yeni lezzetler sentezlemiş favori bir mekan.
Köy Evi Restaurant (Göreme) Aile lokantası havasında bir restaurant önereceğiz size. Yöresel testi kebabı yemek istiyorsanız Göreme’de bu şirin lokantayı tercih edebilirsiniz.
Muti Restaurant (Ürgüp) Menüsü Osmanlı ve Türk mutfağının kombinasyonundan oluşuyor.
Ziggy Cafe – Restaurant (Ürgüp) Zeytinyağlılar konusunda bir hayli iddialı olan Ziggy Cafe Restaurant, Turasan Şarap Fabrikası ve meşhur Asmalı Konak’a yok yakın bir konumda.
Old Greek Restaurant (Ürgüp) Bu eski Rum konağında avluda kurulmuş masalarda içinizi ısıtacak bir çorbayı takiben yaprak sarması ve ardından meşhur ev baklavası deneyin. Hem diziyi, Seymen Ağa’yı bir kez daha yad edecek, hem de yediklerinizin lezzetine doyamayacaksınız.

En Güncel Kapadokya Gezi Rehberi için Kapadokya Blog Sayfamızı ziyaret ediniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler