×
Mersin'de Gezilecek Yerler

Mersin'de gezilecek yer çok! Dilerseniz bu defa tabi yerlerden başlayalım gezmeye. Mersin'in mavi bayraklı birbirinden güzel plajları bulunuyor. Kendine has turkuaz rengi ile aşağıda sayacağım yerlerde yüzebilirsiniz. Serin ve birazda tuzlu olan suları çok güzel diyebilirim. Taşucu Plajı, Pullu Orman Plajı, Yapraklı Koy, Kız Kalesi Plajı, Kapızlı Plajı, Tisan ve Anamur sahilleri benim favorilerim. Narlıkuyu Koyunu, Silifke Atakent Susanoğlu'nu da görmeden dönmemenizi tavsiye ederim.
Tabii güzellikler, plajlar ve sahiller, denizle sınırlı değil Mersin'de. Özellikle Cennet-Cehennem mağarası diye muazzam bir yer var. Biraz da ürkütücü gibi gözükse de çok güzel bir mekan. İçerisinde bir kilisesi de bulunan mağarada yerin aşağısına doğru yüzlerce merdiven inip çıkıyorsunuz. Ayrıca Astım mağarası da gittiğinizde görülmesi gereken bir başka mağara.
Mersin yerli halkı kışın kasaba ve şehirlerde yaşarken, yazın da yaylalara çıkıyorlar. Sorgun Yaylası, Balandız Yaylası, Fındıkpınarı Yaylası, Çamlıyayla, Sertavul Yaylası, özellikle Bardat Yaylası görülmesi gereken yerlerden. Buralara çıkıp yayık ayranı içmek, koyun yoğurdunu tatmak, et ve et ürünleri yemek keyifli olur derim. Hatta yayla merasimleri ve şenliklerine katılırsanız daha da unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.
Gelelim tarihi yerlere. Mersin'de tarihi yerler sayıca çok.
Narlıkuyu Üç Güzeller Mozaik Müzesi, Anamur Müzesi, Silifke Müzesi mutlaka görülmeli. Birçok Ören yeri de var. Öküzlü Ören Yeri, Yumuktepe Höyüğü burada bulunuyor.
Nagidos Antik Kenti, Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Olba Antik Kenti, Uzuncaburç Kalıntıları bizi taa eskiçağlara, antik medeniyete götürüyor. Denizin ortasında yer alan Kızkalesi mutlaka görülmesi gereken, içerisinde saraya benzer bir yapı da bulunduran ve hatta hikâyesi İstanbul Boğazındaki Kız Kulesiyle neredeyse benzerlikler taşayan bir yapı. İnanç turizmi açısından bakacak olursak adeta bir dinler mozaiği, Mersin. Burada Ashab-ı Kehf Camii, Mamure Camii özellikle çok beğendiklerim, ayrıca Kubat Paşa Medresesi, Hazreti Miktat Camii, Latin İtalyan Katolik Kilisesi,  Dağpazarı Kilisesi, Cambazlı Kilisesi gezilebilir. Mamure Kalesini mutlaka görmelisiniz. Denize sıfır ve sarp bir kayaya dikilmiş görüntüsü bana çok heybetli gelmişti. Ilısu Şelalesi burada tabii bir güzellik, ayrıca Anamur çayı muhteşem bir doğal güzellik.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler