×

Marmara Bölgesi Otelleri

Türkiye’nin sanayileşme ve ekonomik yönden en gelişmiş bölgesi olan Marmara Bölgesi, turizm yönünden de oldukça yüksek bir turizm potansiyeline sahip. Her yıl, dünyanın her yerinden gelen yerli yabancı binlerce turisti ağırlayan Marmara Bölgesi..

 Marmara Bölgesi gerek turistik ve tarihi gerekse de iş seyahatleri yönünden oldukça yüksek bir potansiyele sahip. Marmara Bölgesi’nde turistleri ağırlamak için çok sayıda ve pek çok farklı kategoride otel bulmak mümkün. İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi büyükşehirlerde genellikle şehir merkezinde ve illerin turistik yerlerinde yoğun olarak konumlanan oteller; Çanakkale, Balıkesir gibi tatil turizmi yönünden gelişmiş şehirlerde ise genellikle deniz kenarında yoğunlukta. Marmara Bölgesi’nde bulunan otellerin nerdeyse hepsi yılın her dönemi hizmete açık. Büyük şehir otelinden beş yıldızlı otel, küçük ve butik otelden apart otel ve pansiyona kadar her türlü konaklama tesisi bulabilirsiniz. Marmara Bölgesi otelleri fiyat olarak da farklılık gösteriyor. Ancak her kesimden bütçeye uygun otel mutlaka bulabilirsiniz. Marmara Bölgesi otelleri, otel fiyatları ve rezervasyon seçenekleri hakkında bilgi almak için sitemizi incelemeniz faydalı olabilir.

Ülkemizde sosyal hayatın, turizmin, ticaretin en canlı olduğu bölgedir Marmara Bölgesi. Turizm denince akla gelen belki ilk olarak güney ve batı sahillerimizdir ama onlar belli dönem içerisinde yoğunluk yaşamaktadırlar Marmara Bölgesi ise hem yaz turizmi hem kış turizmi hem de kültür turizminde büyük öneme sahiptir. Bu bakımdan bölgede turizmi canlı tutacak birçok tesis ve yapı mevcuttur ve yıl boyunca hizmet vermektedirler. Marmara bölgesi iklim olarak da turizme son derece uygundur. Yazın güney sahillerini aratmayacak derecede sıcaklığı olan yerler, kışın Uludağ gibi karlı bölgeler ve baharlarda da son derece ılıman bir iklimde olan yerler mevcuttur. Bölgede bir geçiş iklimi yaşanmaktadır. Karadeniz ikliminden tutun karasal iklime ve Akdeniz iklimine ait hava şartları görülmektedir. Bu bakımdan Marmara Bölgesinde yapılacak şey çoktur. Aktivite çoktur. Bir insan ömrüne yetmeyecek derecede gezilecek yer mevcuttur. Bizans, Roma ve Osmanlı medeniyetlerine ait muhteşem eserler, alışveriş ve ticaret açısından büyük bir canlılık, tesis ve konaklama açısından son derece elverişli fırsatlar ve zengin menülü mutfaklar bakımından da birbirinden güzel yöresel ve ulusal yemekler Marmara Bölgesi’nde çok rahat bir şekilde bulunabilir. Ülkemizde her bölgenin kendine ait ve kendine has ürünleri bulunmaktadır. Marmara Bölgesi’nde ise Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde olan ürünler rahat bir şekilde bulunabilmektedir. Bu bakımdan Marmara Bölgesi gezilmeye görülmeye değer bir bölgedir.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler