×

Marmara Adası Otelleri

Marmara Adasındaki ilk yerleşme Antik Çağda Miletoslularca kurulmuş. Bir deniz ticaret kolonisi olarak kurulan Prokonnesos kenti, adaya da adını vermiş. Bir çok kez yağmalanan Prokennesos, Roma Döneminde Hıristiyanların sürgün yeriymiş.

Buram buram tarih kokulu mavi ve yeşilin buluştuğu güzel bir sahil kasabası: Marmara Adası. Belli zaman dilimleri içerisinde adada Yunanlılar, Bizanslılar ve nihayetinde Türkler yaşıyor.

15.yy'da adanın yönetimini ele geçiren Türkler adaya Marmara Adası demişlerdir. Marmara Adası'nın kuzeyinde Saraylar beldesi çevresinde bulunan antik mermer ocakları ile ünlü bu şehirde antik çağdan günümüze kadar gelmiş olan mermerin hammadde olarak çıkarıldığı görülür.

Marmara adası, denizinin temizliğiyle misafirleri oldukça etkiliyor. Adanın muhteşem bir atmosferi ve mistik bir havası var. Çevresindeki şehirlerin gürültülü hayat koşuşturmasından kaçarak huzurlu zaman geçireceğiniz harika bir hafta sonu kaçamağının adresi olabilir. Marmara Adası'nda çok sayıda köy de bulunmaktadır. Çınarlı Köyü, Gündoğdu Köyü bunlardan önemli olanlarıdır. Nato tepesi ve Saraylar Beldesi ve Açıkhava Arkeoloji Müzesi de görülmeye değer yerler arasındadır.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler