Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×
Kastamonu Hakkında

Kastamonu: Batı Karadeniz’de yer alan Kastamonu; tarihi, yemyeşil doğası, konakları, kalesi, hanları ve masmavi denizi ile görülmeye değer, bambaşka bir Karadeniz şehri.
    Kastamonu, Anadolu’nun en eski şehirlerinden biri. Dolayısıyla Antik Çağlardan ve Türklerden kalma pek çok eseri barındırıyor. Üstelik eserlerin çoğunu da günümüze kadar taşımayı başarmış. Daha şehre girerken sizi ta 12. yüzyıldan kalma bir Bizans Kulesi karşılıyor.  Saat kulesi, camileri, türbeleri, kışın kayak tutkunları için bembeyaz dağları, yazın deniz ve güneş diyenler için de masmavi denizi ile istediğiniz her şeye sahip Kastamonu.
    Kastamonu’nun bilinen tarihi Hititlere kadar dayanır. Şehrin içinde Pompeipolis (Taşköprü), Kytoron, Aigialos ve Abonou-ionopolis (İnebolu) antik kentleri bulunmaktadır. Hititlerden sonra Persler, Frigler ve Lidyalıların eline geçen şehir, M.Ö. 1. yüzyıldan Romalıların hâkimiyetine girmiş ve uzun yıllar da Roma hâkimiyetinde kalmıştır.  Romalılardan sonra sırasıyla Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi köklü devletlerin hâkimiyetinde kalmış bir şehirdir.
    Kastamonu, Türk egemenliğine geçtikten sonra hiç düşman işgali altında kalmamıştır. Güvenli bir bölge olması sebebiyle de Kurtuluş Savaşı’nda Ankara’ya, en çok silah ve cephane buradan gitmiştir. Çanakkale cephesinde de en çok şehit veren il Kastamonu’dur. Hatta Çanakkale Türküsü de Kastamonulu bir aşığa aittir. Kentin tarihimizdeki en önemli yerlerinden biri de şudur ki Atatürk 1925 Şapka İnkılâbı’nı Kastamonu’da yapmıştır.
    Kastamonu’nun iklimi tipik bir Karadeniz iklimi özelliği gösterir. Ormanlık alan olarak ülkemizin en zengin bölgelerinden biridir. Alanlar az olsa da genellikle tarıma elverişli toprakları vardır. Halkın geçim kaynakları tarım, hayvancılık ve ormancılık ile turizmdir.
    Kastamonu, hem yaz hem de kış mevsiminde tatil amaçlı ziyaret edebileceğiniz şehirler arasında. Üstelik Karadeniz’in batısında yer almasından dolayı da büyükşehirlere konum olarak oldukça yakın. Hafta sonu kaçamaklarınız için bile ideal diyebiliriz.
    Kastamonu otelleri genellikle şehir merkezinde ya da merkeze yakın civar beldelerde konumlanmışlar. Yılın her dönemi hizmete açıklar ve oda kahvaltı hizmet veriyorlar. İsterseniz kültür ve turistik amaçlı seyahatleriniz isterseniz iş toplantılarınız için tercih edebileceğiniz gibi şehir merkezindeki otelleri özel davet ve organizasyonlarınız için de kullanabilirsiniz.
    Kastamonu otellerinin bazıları yeni inşa edilmişken bazı Kastamonu otelleri eskiden kalma konakların, meşhur tarihi Kastamonu evlerinin restore edilerek otele dönüştürülmesi ile hizmete açılmış. Konum olarak da pek çok tarihi ve turistik bölgeye oldukça yakınlar.
    Kastamonu butik otellerinde ihtiyacınız olan pek çok modern imkânı bulabilirsiniz. Çocuklu aileler için de uygun tatil imkânlarına sahipler. Eğer kış mevsiminde geldiyseniz Ilgaz Dağı’na ve Milli Park’a yakın otelleri tercih etmenizde fayda var. Yaz ve bahar mevsiminde Kastamonu’ya geldiyseniz merkezde, doğanın içerisinde ya da deniz kenarına yakın otellerde konaklayabilirsiniz.
    Kastamonu otel fiyatları ise oldukça uygun. Özellikle yaz aylarında Ege ve Akdeniz’deki pek çok tesise nazaran uygun imkânlar sunuyor Kastamonu otelleri.
    Siz de güzel bir Kastamonu gezisi planlıyorsanız sitemizi inceleyerek Kastamonu otelleri, Kastamonu otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.text}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayı
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}} TRY
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şuan Kapalı

Oteller Listeleniyor