×
İzmit Otelleri

İzmit ve dolayında tarih öncesi çağlardan yaklaşık olarak MÖ 3000 itibariyle insanların var oldugu ve yerleşimler oluşmaya başladığı, yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır.

Kocaeli'nin kalbi: İzmit.
Aslında İzmit denilince Kocaeli ile eş anlamlı gibi düşünülebilir ama durum faklıdır. Aslında İzmit ilçesi Kocaeli ilinin merkezinde yer almakta olup Kocaeli ilinin merkez ilçesidir. Güzel İzmit, Asya ile Avrupa´yı birleştiren önemli bir yol kavşağında bulunuyor. Doğal şirin bir liman olan İzmit Körfezi işlek bir denizyoludur. İzmit, tarihin her döneminde değerini korumuştur ve dünyanın önemli kavşak noktalarından biri haline gelmiştir. İzmit M.Ö. 3000 tarihinden bu yana gelmiş köklü tarihli bir şehirdir. Şehrin ilk sahipleri Frigler, ardından Bizanslara geçen şehir son olarak Türklerin eline geçmiştir. İzmit, 1078 yılına Selçuklu Türkleri tarafından fethedilerek yeniden ihyalaştırılır. İzmit, ortalama yüzyılda bir deprem felaketine uğramıştır. Bu nedenledir ki şehir onarılarak tekrar kurulmuştur. İpek Yolu'nun İstanbul'dan önceki son durağı olmasından dolayı İzmit ticarette bir kavşak noktası halindedir.
Eski adı 'İznikmid' olan şehrin ismi 'İzmid' haline dönüştürülmüştür. İzmit Tersanesi ise Yazuz Sultan Selim tarafından kurulmuştur. İzmit ilçesinin belli başlı semtleri eski beldeleri olan Saraybahçe, Bekirpaşa, Alikahya, Kuruçeşme ve Akmeşe'dir. İzmit'te yazlar sıcak ve az yağışlı, kışlar yağışlı, zaman zaman karlı ve soğuk geçer. İzmit'te tiyatro sevenlere de hitap etmektedir şehirde tiyatro kültürü çok gelişmiştir. Kültürel etkinliklerin başta gelenleri şöyledir: tiyatro, sergi, gösteri, konserler, kütüphanecilik. Uzun yıllar vilayet binası olan kullanılan Sultan Abdüaziz´in Av Köşkü, tekrar düzenlenerek İzmit Müzesi olarak misafirleri karşılamaktadır. Halk eğitim merkezleri ile yöre halkına kurslar verilerek onların yaptığı eserler Sanat Sokağı´nda sergilenerek halkın beğenisine sunulmaktadır. Büyük alış-veriş merkezleri de ilçede ticaretin ve turizmin canlanmasını sağlamaktadır.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler