×
Finike Otelleri

Huzurun başkenti: Finike.

Adımınızı atar atmaz mis gibi portakal çiçeklerinin kokusuyla sizi karşılayan ve eşsiz bir sahil yerleşkesi olan Finike, Antalya'nın batı sahilinde yer alıyor. M.Ö 5.yy'da Phanikos adıyla Fenikeliler tarafından kurulmuştur. Finike uzun yıllar boyunca Likya Devletinin başkenti olmuştur. İlçenin her köşesi adeta tarihten bir kesit. Antik dönemi kumsallarıyla birleştirerek size eşsiz bir manzara sunuyor. Finike, dört kasabası 14 köyü ile 40 bin civarında nüfusa sahip. 
Temiz bakımlı sokaklarıyla misafirlerine sağlıklı bir çevre sağlamaktadır. İlçede, tam teşekküllü devlet hastanesi de bulunmaktadır. Finike, Türkiye'nin en güzel limanlarından birine sahip. Phanikos Grekçe, kızıl renkli at demektir, adında da anlaşıldığı gibi Finike'de hayvancılık yapılmaktadır. Yine iktisadi olarak yöre halkı tarım ve narenciyle ilgilenmektedir. En önemli geçim kaynaklarından biri de turizm. 

Ayrıca Finike'de çeşitli balıklar yetişmektedir, bu nedenle balıkçılık da sahil kasabalarında önemli bir geçim haline gelmiştir. Akdeniz bölgesinin en renkli festivali olan "Finike Uluslararası Portakal Festivali" ile ilçe kapısını tüm dünyaya açmıştır. Çarşısı turistik olarak geliştirilmiş dünyaca ünlü her markaya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Misafirleri Finike için şöyle söylemektedir: "Sanki Finike, Avrupa'nın Akdeniz kıyılarından sökülüp, bizim Akdeniz kıyılarına yerleştirilmiş bir kent."

Tarihi Hamam- Sauna tesisleri de meşhurdur ve yerli-yabancı herkese hizmet vermektedir. İç ve dış pazarda beğeni kazanan lmyra taşı, Finike kazasının denize 5 km. mesafede ve tarihi Limyra bölgesindeki ocaklardan çıkarılmaktadır. Açık krem renginde homojen bir yapıya sahip kireçtaşıdır. Arykanda Antik Kenti, Liymra Antik Kenti, Suluin Mağarası, Kafi Baba Türbesi, Kırkgöz Kemeri ile hem dini hem de tarihi turizmi kapsar. İlçe sizi portakal bahçeleriyle karşılar, tarihi dokusuyla geçmişe götürür ardından eşsiz kumsalıyla dinlendirir.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler