Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×
Eskişehir Rehberi

Eskişehir: İsmi eski olmasına rağmen yılların eskitemediği, hala genç, canlı ve dinamik bir şehir olan Eskişehir,

İç Anadolu Bölgesi

’nde yer alan büyükşehirlerimizden. Anadolu ve Osmangazi Üniversitelerinin bulunduğu Eskişehir, barındırdığı neredeyse şehrin nüfusundan fazla olan öğrenci nüfusla her daim genç ve hareketli bir şehir.
    Ülkemizde pek çok ilke imza atan Eskişehir, Venedik’i andıran Porsuk Nehri, tertemiz sokakları, günün her saati hareketli Adalar ve Doktorlar Caddeleri, ülkemizde ilk kez yapay denizin olduğu Kent Park’ı, Sazova Kültür Parkı ve daha pek çok yeri ile görülmeye değer, yaşanılası bir şehir. Çağdaş yaşamın merkezi Eskişehir, insanlarının güler yüzlü ve yardımsever olduğu, eğitim düzeyinin ve okuma oranının yüksek olduğu bir kent. Kısacası Eskişehir, eski değil eskimeyen bir şehirdir.
    Eskişehir’in tarihi çok eskilere dayanıyor. M.Ö. Frigyalılar tarafından Porsuk Nehri’nin etrafına kurulan şehir, sonraları Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış. Eski adı Dorlion olan kent, her zaman ticaret yolları üzerinde bulunduğu için en önemli kavşak noktalardan biri olmuş. Bugün hala Eskişehir’de Friglerden kalma pek çok tarihi eser bulabilirsiniz.
    Eskişehir günümüzde de

Ankara

,

İstanbul

ve

Bursa

gibi pek çok büyükşehre yakın konumu ile demiryolu, karayolu ve havayolu ağının oldukça gelişmiş olduğu bir kent. Eğitim düzeyinin yüksek olduğu şehir ticari, ekonomik ve kültürel anlamda da oldukça gelişmiş. Dünyadaki lületaşı rezervinin yüzde 70’e yakın bölümü Eskişehir’den çıkarılıyor. Bor madeninin ise önemli bir bölümü bu şehirde bulunuyor. Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayisi, Askeri ana jet üssü, uçak bakım ve üretimi, Türkiye ve dünyada marka olmuş, önemli pek çok firmanın fabrikası ve ana merkezi Eskişehir’dedir.
    Eskişehir, şehirlerin geçiş noktasında bulunsa da iklimi pek geçiş iklimi gibi değildir. İklim özelliği olarak tam bir İç Anadolu şehri özelliği gösteren şehirde, yazlar oldukça sıcakken kışlar soğuk ve sert geçer. Soğuktan yanmak deyimini tam olarak yaşadığınız bir kenttir Eskişehir. Ancak sanayisi şehir dışında olduğu için, havası pek çok büyük şehre oranla daha temizdir.
    Eskişehir’in yerli halkı daha çok Kırım ve Tatar kökenlidir. Dolayısıyla şehrin kültürü Tatar kültüründen özellikle taşır.
    Şehrin tam ortasından geçen Porsuk Nehri, Eskişehir’i ikiye bölüyor. Önceleri şehir için büyük bir sorunken son yıllarda yapılan düzenleme çalışmaları ile şehrin görülmeye değer yerlerinden biri oldu. Hatta öyle ki Porsuk Çayı üzerinde gondollarla gezinti bile yapabilirsiniz. Kenarındaki banklarda veya yeşilliklerde oturup şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Etrafınızdaki elleri kitap dolu üniversite öğrencileri ve gondolları ile kendinizi Avrupa’da bir şehirde zannedeceksiniz.
    Porsuk Nehri’ni bırakıp Adalar ve Doktorlar’da bir şehir turu atarken kendinizi senelerdir burada yaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Eskişehir’in büyüsü sizi de sarıverecek bir anda. Ayrılmak istemeyeceksiniz. Eskişehir’in kıymeti ve asıl değeri, şehirden ayrılınca anlaşılır. Sanki yıllardır orada yaşıyormuşsunuz gibi sürekli özler durursunuz Eskişehir’i. Eskişehir’e bir kez gelmek, artık hep gitmek isteyeceksiniz demektir.
    Eskişehir’de konaklamak için de pek çok farklı seçeneğiniz var.

Eskişehir otelleri

genellikle şehrin hemen her yerine yayılmış durumdalar. Şehir merkezinde, tarihi ve turistik yerlerde, üniversitelerin yakınlarında ve tarihi Odunpazarı semti civarında pek çok güzel Eskişehir oteli bulabilirsiniz. Hangi Eskişehir otelinde kalırsanız kalın merkeze oldukça yakın olacaksınız. İsterseniz şehir içi ulaşım araçlarıyla isterseniz de yürüyerek istediğiniz her yere ulaşabilirsiniz.
    

Eskişehir butik otelleri

yılın her dönemi hizmete açıklar. Ya oda kahvaltı ya da yarım pansiyon hizmet veriyorlar. Genellikle şehir oteli ve butik oteller yoğunlukta. Eskişehir butik otelleri daha çok tarihi ve turistik yerlerde yoğunlukta.
    Eskişehir otelleri isterseniz kültür amaçlı isterseniz de iş amaçlı seyahatleriniz için uygun olanaklara sahipler. Hatta davet, organizasyon, toplantı ve seminer gibi etkinlikle için de Eskişehir otellerini tercih edebilirsiniz.
    

Eskişehir otel fiyatları

ise konakladığınız otelin kalitesine ve hizmetine göre farklılık gösterebiliyor. Ancak genellikle uygun seçenekler sunuyorlar. Yılın her dönemi hizmete açık oldukları için de dönemsel olarak fiyat farklılıkları olmuyor Eskişehir otellerinde. Herkesin bütçesine göre bir Eskişehir oteli var mutlaka.
    Eğer Eskişehir’i görmediyseniz elinizi biraz çabuk tutmalısınız. Belki d ebu yıl çok uygun bir fırsat olabilir. Eskişehir geziniz planlamak için sitemizi inceleyebilir, Eskişehir otelleri, Eskişehir otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.text}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayı
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}} TRY
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şuan Kapalı

Oteller Listeleniyor