Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×

Safranbolu Butik Otelleri

3000 yıllık tarihi, eski Osmanlı mimarisini olduğu gibi yansıtan konakları ve her yıl çok sayıda yerli yabancı turisti ağırlayan güzelim mimarileri ile Safranbolu butik otelleri ile Safranbolu mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. 1994 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve koruma altında bulunan Safranbolu, Türkiye’de bulunan neredeyse 50.000 korunması gereken kültür varlığının yaklaşık 1200 tanesini barındırıyor. Bu sebepledir ki müze kent durumunda bir belde. Safranbolu’da konaklama tesisleri genellikle butik otel şeklinde hizmet veriyor. Çünkü hemen hemen çoğu Safranbolu butik oteli, eski Osmanlı konaklarının restore edilerek otele dönüştürülmesi ile hizmete açılmış. Yaklaşık 10-12 odaları var. Tüm yıl hizmete açıklar ve genelde oda kahvaltı şeklinde hizmet sunuyorlar.

Tarihi sokakları, ahşap tavanları, tarih kokan duvarları, odalarının dekorasyonu, mimarileri ve küçük camlı pencereleri ile Safranbolu butik otelleri size farklı bir tatil yaşatacak. Safranbolu butik otellerinde konakladığınızda, konakların mimarisi gereği beldenin manzarasına hâkim olacaksınız. Üstelik pek çok merkezi noktaya da oldukça yakın konumda yer alıyor Safranbolu butik otelleri.

Safranbolu’da bölgeyi keşfetmek adına fotoğraf makinenizi alıp yürüyüşe çıkabilirsiniz, bölgede bulunan, Osmanlı’dan kalma çok sayıda han, hamam, cami ve çarşı gibi yapıları ziyaret edebilirsiniz ya da konakladığınız Safranbolu butik otelinizde camın kenarındaki sedire uzanıp manzaraya karşı çayınızı ya da kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Siz de eğer Safranbolu’ya gitmeye karar verdiyseniz, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon imkânları ile çok sayıda Safranbolu butik otelini sitemizden görebilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller.