Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×

Hafta sonu yakın rota önerisi Safranbolu

Eski evleri ve dar sokakları ile sizi hayallere ve tarihin gizli kalmış sayfalarına sürükleyen Safranbolu; samimi insanı, lezzetli yemekleri ve yüzlerce yıllık kültürü ile bu hafta sonu sizi bekliyor.

İki gün yeter mi pek emin değiliz, ama tadı damağınızda kalacak Safranbolu’nun, o kesin!


Safranbolu’da yaklaşık 1200 tanesi koruma altına alınmış çok sayıda tarihi eser var. Ahşap evlerin geçmişi neredeyse 200 yıldan daha fazla. Ahşap kokuları geliyor odanızın her yerinden ve her evin anlatacak farklı bir hikâyesi var size. Evlerin pencereleri renk renk begonvillerle kaplanmış. İçiniz açılıyor, sokaklarında yürürken. İnsanları çok samimi, eski mahalle kültürü hala yaşatılıyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında sokaklar, neşeyle oynayan çocukların sesleriyle hayat buluyor.

Safranbolu, Karabük’ün en popüler ve gelişmiş ilçesi. Ankara’ya da yaklaşık 200 kilometre uzaklıkta. Kalacağınız Safranbolu oteli ise tarihi Osmanlı konaklarının restore edilmesi ile hizmet vermeye başlamış, işletmecileri yerli halk olan butik oteller. Çoğunun güzel bir bahçesi var ve genellikle iki katlı, 8 - 10 odalı evler. Bölgenin dokusunu tam olarak yaşatıyorlar size.

Güzel ve farklı keşifler yapacağınız, tarihin gizemine uzanacağınız bir yolculukla dolu hafta sonu için Safranbolu; iyi bir seçenek.

Fotoğraf makineniz en yakın arkadaşınız olacak, yakalamak isteyeceğiniz pek çok süper kare var burada! İyi tatiller!

Safranbolu Otelleri için Editörümüzün önerilerine göz atın: www.kucukoteller.com.tr/safranbolu-otelleri.html