×

Antakya Otelleri

Antakya; Ülkemizin en güneyinde yer alan Antakya; tarihi, doğal güzellikleri, kültürü, kardeşçe yaşayan farklı din ve kültüre mensup halkı ile görülmeye değer ve turizm potansiyeli gittikçe artan bir şehir.

Her geçen yıl konaklama tesislerinin sayısı da artıyor ve Antakya otelleri kaliteli ve konforlu hizmetleri ile adlarından söz ettiriyorlar.

Tarihi 5 bin yıl öncesine kadar uzanan Antakya, pek çok farklı ve köklü medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir. Çoğu tarihi eseri de günümüze kadar taşımayı başarmış.

Lübnan’dan doğup Antakya’dan denize dökülen Asi Nehri, Aziz Petrus Kilisesi ve daha pek çok tarihi ve doğal güzelliği ile görülmeye değer bir kent Antakya.

UNESCO tarafından barış kenti seçilen Antakya, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Antakya otelleri ise şehrin tarihi dokusunu olduğu gibi yansıtıyor. Pek çok Antakya oteli şehir merkezinde ve tarihi, turistik mekânlara ve eğlence mekânlarına oldukça yakın konumda bulunuyor. Antakya otellerinin bazıları eski binaların restore edilerek otele dönüştürülmesi ile hizmete açılmış. Yeni yapılan Antakya otelleri ise şehrin tarihi ve kültürel dokusu ön planda tutularak inşa edilmiş.

Yılın her dönemi hizmete açıklar. Siz de Antakya’ya kültür ve tarih gezisi yapmayı planlıyorsanız, sitemize göz atarak Antakya otellerinin yer ve müsaitlik durumlarını öğrenebilirsiniz. Uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile Antakya otelleri misafirlerini bekliyor.

Antakya, M.Ö. 300 civarında Büyük İskender'in komutanlarından Seleucus Nicator tarafından kurulmuş. Nüfusun üçte ikisi Arapça biliyor. St.Pierre Kilisesi'nin Hristiyanlarca hac yeri olarak kabul edilmekte ve her yıl burada 29 Haziran günü Katolik Kilisesince ayin düzenlenmektedir. Dünyanın en uzun ikinci kumsalının Samandağ'da olduğunu, Habib-i Neccar Camii Anadolu'da yapılan ilk cami olduğunu biliyor muydunuz?.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler