×

Adana Otelleri


Eskiden Kilikya olarak bilinen Adana, bugün gelişmiş üniversitesi, geniş imkanları ve büyük şehir olma özelliği ile yaz turizmi, iş ve kongre turizmi ya da kültür turizmi için ziyaretçilerini ağırlıyor. Ülkemizin büyük şehirlerinden Adana, muhteşem manzarası ve heybetli görünüşüyle Toros dağlarının eteklerinde, seyhan nehrinin kıyısında kurulmuş bir şehirdir. Önemli bir tarım ve ticaret şehridir. Ucu bucağı gözükmeyen Toros dağlarının temiz havasına seyhan nehrinin o coşkun sularının karıştığı bu lezzet turizminin önemli şehrine davet ediyoruz sizleri.

Kalabalık bir nüfusu barındıran Adana sinesini herkese açmış ve Çukurova gibi verimli toprakları sayesinde milyonlarca kişiye bereket sunmaktadır her yıl. Bu verimli toraklarda hemen hemen her türlü meyve sebze yetişmektedir orta kuşak şartlarında. İki milyonu aşan nüfusu, yemek kültüründeki önemi, kavurucu sıcaklarıyla Adana ülkemizin önemli yerlerindendir. Günlük yaşamın çok hızlı geliştiği, ticaret hayatının hızlı olmasının yanında kültürel hayatın da canlı olduğu bir yer Adana ve çok ilgi çekmeye de devam ediyor.

Fonksiyon bakımından oldukça yeterli yani çok fonksiyonlu bir şehrimizdir. Özellikle yaz turizmi, doğa turizmi ve kültür turizmi açısından zengin bir o kadar da tarım, sanayi ve ticaret olarak da üst seviyelerde bir yerdir. Şehrin birçok önemli sembolü bulunmaktadır. Bunların başında yemek kültüründen kebap gelir. Sonrasında şalgam suyu, analı kızlı çorbası, bici bici tatlısı diğer besin kaynakları olarak devam eder. Coşkun suları sayesinde seyhan nehri üzerinde kurulmuş Seyhan Barajı ve hidroelektrik santralleri ile Sabancı Merkez Camii ve Taş Köprü gibi yapılar Adananın sembolleri arasında bulunur.

Bu önemli şehir Türkiye ekonomisinde çok etkin bir yer tutmaktadır. Pamuk tarlaları ve turunçgil ekim alanları bitmek tükenmek bilmeyen uçsuz bucaksız diyarlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Sadece bu yönüyle değil, bünyesinden çıkardığı sanatçılarla da büyük katkı yapmıştır Adana şehri ülkemiz için. Yaşar Kemal, Ferdi Tayfur, Haluk Levent, sporculardan Fatih Terim, Hasan Şaş, sonrasında Savaş Ay, Feridun Düzağaç ve sayamadığımız birçok ünlü bu topraklardan çıkmıştır.

Adana Gezi Rehberi yazımız için blogumuzu ziyaret edin.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler