×

Marmaris Bozburun Rehberi


Açık Mavi, Lacivert Mavisi ve Çam Ağaçları…

Haritada Bozburun diye bir arama yaparsanız belki de çok dikkatli bakmanız gerekecek çünkü Bozburun yürüyerek yarım saatte bitirilebilecek bir büyüklükte ufak, şirin bir kasaba. Ancak bununla birlikte, tatil merkezinize Bozburun'u alırsanız hayatınız boyunca unutulmayacak bir güzellikte. Cennetin tam ortası desek sanırız abartmış olmayız. Konum itibari ile Marmaris'te bulunan Bozburun kasabası nüfus olarak çok sakin ama turizm açısından çok gözde, adeta açık mavi, lacivert mavisi ve çam ağaçlarının muhteşem buluşmasına sahne olmuş güzellikte.

Doğal güzelliklerinden başlamak gerekirse, Bozburun'da mavinin hem açık hem koyu bin bir tonunu görmeniz ve çam ağaçlarının muhteşem havasını tatmanız mümkün. Özellikle yaz aylarında her gün yapılan tekne turları ile sakin koyları keşfetmenizi tavsiye ediyoruz. Serçe Limanı, Bozukkale, Ada Boğazı, Akvaryum gibi koylar başta olmak üzere tüm koylar sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekliyor. Hele bir de bunlardan Kızkumu olarak bilinen bir koy var ki, tarihi bir efsaneye dayanıyor, 500-600 metre boyunca suda yürümeniz mümkün. Bu deneyimi mutlaka yaşamalısınız. Bu koylarda dalış deneyimi yapabilir ve sualtının gizemli dünyasını keşfedebilirsiniz.

Gezilecek yerleri de bir hayli fazladır Bozburun kasabasının. Merkezi küçük, şirin ve sakin ancak etrafında da birçok köy bulunmaktadır. Bu köyler taş mimarisi ve turizm anlayışı ile sizi adeta büyüleyecek bir doğallıktadır.  Şelalesi ile ünlü Turgutköy, Orhaniye, Söğüt Köyü, Syrna Antik Kenti yakınlarında Bayır Köyü gibi köyler çam ve sıla ağaçlarıyla donanmış, hem yürüyüş hem de piknik için oldukça ideal yerler. Ayrıca bu köylerden en doğal ürünleri bulmanız da mümkün. Tecrübelerimizden yola çıkarak inanıyoruz ki Bozburun sizlere çok şey katacak. Bozburun'un, doğal güzellikleri olan denizi ve çam ormanlarıyla ve size tabii yaşamı en iyi şekilde anlatacak şirin köyleriyle tatilinize renk katacak güzellikte bir yer olduğu siz de göreceksiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler