×

Kırklareli Otelleri


Bir sınır şehrimiz olan Kırklareli ülkemizin kuzey basısında bulunmaktadır. Trakya topraklarında çok eski bir geçmişe sahip olan kentte tarih, kültür-medeniyet ve doğa açısından aradığınız birçok şey bulunmaktadır. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kırklareli dönem dönem huzuru da bulmuş işgal de görmüştür. Anadolu'dan önce Balkanlar'a ve sonra da Avrupa'ya geçiş güzergâhında olan Kırklareli bu büyük kültür coğrafyalarının adeta bir özetidir.
Daha önceleri ilk adı Kırk Kilise anlamında kullanılıyormuş. Yıllar boyu Balkan ve Türk kültürü ile yoğrulmuş olan Kırklareli'nde az da olsa kozmopolit bir yapı bulunmakta. Nüfus mübadelesi(değişimi) ile günümüze yakın bir demografik ortaya çıksa da Kırklareli'nde bugün halâ Balkan kökenli vatandaşlar ve göçmenler bulunmakta. Ama tüm bunlarla birlikte Kırklareli'ne geldiğinizde insanların ne kadar uyum içerisinde, birlikte ve kardeşçe yaşadıklarını göreceksiniz.

Trakya bölgesi genel olarak düzlüklerden oluşmaktadır ama bölgenin tek dağlık bölümü Kırklareli'nde bulunmaktadır. Yıldız Dağları Bulgaristan'dan başlayarak yaklaşık 300 km'lik bir uzantıyla Karadeniz'e paralel olarak Kırklareli'nden geçer. Dolayısı ile bir şehri en çok güzelleştiren tabii güzelliklerin başında olan dağ, deniz ve orman tüm güzellikleriyle Kırklareli'nde bulunmaktadır. Bu durum siz değerli misafirler için, yapacağınız gezilerde daha rahat planlama yapmasını sağlamaktadır. Deyim yerindeyse Kırklareli'nde tarih, kültür ve doğa hepsi bir arada bulunmakta. İsterseniz longoz ormanlarında doğanın tadını çıkarın ya da yazın Karadeniz'in serin sularına kendinizi bırakın. Dilerseniz de onlarca kale, antik tiyatro, meydan, köprü ve ibadethaneleri gezerek tarihe şahitlik edin. Tarihi köklü olan kozmopolit bir yerin mutfağı da köklü olur. Kırklareli'nde tadına doyamayacağınız yöresel ve ulusal lezzetleri de tadabilirsiniz. Marmara ve Trakya bölümünde olması ulaşımı da çok kolaylaştırmaktadır.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler