×
TR EN
Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası'nda Nereye Gidilir?
    Kuşadası gibi tarihiyle, doğasıyla ve kültürüyle zengin bir turizm beldesine geldiğinizde görmeniz gezmeniz gereken pek çok yer var.
    Bunların başında yemyeşil ormanları ve tertemiz havası ile sizi etkileyen Kuşadası Milli Parkı geliyor. Merkeze yaklaşık yarım saat uzaklıkta bulunan park, yeşilin ve mavinin her tonunu saklıyor.
    Yüzyıllar önce denizden gelen saldırıları engellemek amacıyla yapılan Güvercin Kalesi’ne gidebilirsiniz. Kale, Kuşadası’nın merkezinde bulunuyor, limanın hemen batı tarafında.
    İsterseniz Dilek Tepesi'ne gidebilir ve eteğinde yer alan ve on iki İon kenti birliğinin toplanma yeri olarak bilinen Panionion'un sur duvarlarını ve meclis binasının kalıntılarını görebilirsiniz. Dilek Yarımadası’nın hemen girişinde bulunan Zeus Mağarası’nı gezebilirsiniz.
    Kuşadası’nın bir beldesi olan ve narenciye, meyve bahçeleri ile ünlü Davutlar’ı gezebilirsiniz. Üstelik Davutlar’ın denizi ve plajları da oldukça güzeldir.
    Kuşadası’nda bulunan Tusan, Akyar, Otuzbir, Kadınlar Denizi, Aslan Burnu, Karaova, Güzelçamlı, Büyük ve Küçük Kalamaki, İlyas Ağa, Dipburun, Tavşanburnu Plajları’na gidip güzel bir gün geçirebilirsiniz.
    Kuşadası’na yakın konumda bulunan ve kıyamet efsaneleri ile ünlü Şirince’ye gidebilirsiniz. Oldukça yakın konumda olan Efes Harabeleri’ne ve Meryem Ana’ya gidebilirsiniz. Dydma Antik Kenti’ne ve Aphrodisias Antik Kenti’ne gidebilirsiniz. Çine Vadisi’ni gezebilirsiniz. Selçuk’a gidip gezebilirsiniz.
    Kuşadası’nda bulunan Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı ve  Kaleiçi Camisi’ni, Yavan Su’yu, Venüs ve Güzelçamlık kaplıcalarını gezebilirsiniz. Kuşadası’nın ilk yerleşim bölgelerinden biri olan Neopolis Antik Kenti’ni gezebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Kuşadası Otelleri
4.5
Kuşadası
Meyve ve sebze bahçeleriyle ün salmış Kirazlı Köyü’nde, Ephesus Boutique Hotel’den tüm köyü seyretme şansına...
4.3
Kuşadası (Merkeze 5KM)
Lüx ve konforun birbiriyle buluştuğu Melis Hotel, kalabalıktan uzak doğa ve deniz manzarası ile başbaşa ve tamamen...
4.5
Kuşadası
Modern tarzda Ege mimarisi esintilerini taşıyan Sare Hotel , rahatlayacağınız serin bir cennet ve huzurlu bir tatil...
4.8
Fırsat Detayı

Balayı Çiftlerine Özel
Oda süslemesi
Odaya meyve sepeti ikramı

Kuşadası
Hotel Carina, Ege’nin en güzel liman şehri Kuşadası’nda denizin gökyüzüne karıştığı doyumsuz manzaraya karşı...
Şuan Kapalı Rezervasyon
5.0
Kuşadası (Merkeze 400M)
Emel Pansiyon ve Villa Emel, Türkiye’nin batısında Milli Park’ın yeşiliyle Ege Denizi’nin mavisinin kucaklaştığı...
Şuan Kapalı Rezervasyon