×
TR EN
Küçükkuyu Gezilecek Yerler

Küçükkuyu'da Nereye Gidilir?
    Küçükkuyu’ya geldiğinizde görmeniz gereken yerlerin başında tarihi ve doğal güzellikler geliyor.
    Her şeyden önce Afrodit Kaplıcaları’na gidebilirsiniz. pek çok hastalığa iyi gelen ve efsaneye göre mitolojik dönemde Afrodit tarafından keşfedilen kaplıcaları sizin de ziyaret etmeniz değişik bir deneyim olabilir.
    Yine mitolojik dönemlerde güzellik yarışmalarının düzenlendiği ve Zeus’la Afrodit’in birlikte vakit geçirdiği yer olarak bilinen Zeus Altarı’nı ziyaret edebilirsiniz. Günümüzde büyük bir kısmı yok olmuş olsa da yine de görülmeye değer. Çaltı Köyü yakınlarında bulunan Gargara Antik Kenti’ne gidebilirsiniz.
    Ayvacık, Assos merkezde ve Edremit Körfezi’nde günübirlik geziler yapabilir ve bölgeyi keşfedebilirsiniz. Sit alanı ilan edilerek koruma altına alınan Adatepe ve Yeşilyurt Köyleri’ni gezebilirsiniz. Doğanın bize sunduğu nimetlere bayılacaksınız.
    Kaz Dağları eteklerinde yer alan beldeden dağın ve ormanın içlerine doğru güzel bir yürüyüş planı yapabilirsiniz. Temiz hava ile yenilenebilirsiniz. Kaz Dağları’nda bulunan ve efsanelere konu olan Sütüven ve Hasan Boğuldu Şelaleleri’ni görebilirsiniz.
    Küçükkuyu'ya 10 dakikalık mesafede bulunan Altınoluk giderek Altınoluk Abdullah Efendi Konağı, Zeytinli Çay Bahçesi, Sarıkız Tepesi, Şıp Şıp Dede’yi görebilirsiniz. Altınoluk’u tepeden gören Şahin Deresi’ne gidebilirsiniz.
    Çanakkale – Altınoluk yolu üzerinde, ormanlık alanda bulunan Mıhlı Çayı’nı görebilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Küçükkuyu Otelleri
4.7
Fırsat Detayı

Gecelik %15 İndirim ile En İyi Fiyat Garantisi!

Yılbaşı 2 gece konaklama 500 TL. Yılbaşı yemeği kişi başı: Limitli yerli içki ile 145 TL, Limitsiz yerli içki ile 195 TL.
Küçükkuyu (Merkeze 300M)
Olive Odore Palace Hotel, Ege denizine sıfır 29 standart, bir özel teraslı balayı odası ve 6 şömineli suit oda ile...
220 TL Rezervasyon
Küçükkuyu
Küçükkuyu Sarissa Otel, tarihin, kültürün ve doğanın iç içe olduğu Çanakkale Ayvacık mevkiinde huzur veren güzelliği...
Şuan Kapalı Rezervasyon