×
TR EN
Alanya Ne Alınır?
Alanya Otelleri beldesinde alışveriş yapmak için çok orijinal seçenekler var. Özgün eşyalar ve giysiler bulabileceğiniz küçük ama otantik dükkanlar.

Alanya'da Ne Alınır?
      

Alanya’da yabancı ve yerli turistlerin ilgisini çeken, bölgede yapılan ipekböcekçiliğinin ürünü olan ipekli dokumalardan alabilirsiniz. Alanya’daki mağazalar her türlü müşterinin zevkine hitap edecek özelliklerle donatılmış.    

Alanya pazarından yöre halkının el emeği olan, doğal ürünlerden yapılmış turunç reçellerinden ve her türlü meyve sebze reçellerinden alabilirsiniz. Yöreye özgü patlıcan, bergamot ve karpuz reçeli almanızı özellikle tavsiye ettiğimiz reçeller arasındadır.   

Ayrıca yörede kökboyası ile boyanmış “döşeme altı halıları” da oldukça ünlüdür. Bunların dışında semtteki tüm mağaza ve pazarlarda gerek Türkiye’ye gerekse Alanya’ya özgü figürler ve ürünler bulmanız mümkün.
Su Kabağı El Sanatları Evi: 3 bine yakın su kabağından yapılmış modellerin arasında gemi bile var. Ümit Çağlar 36 yıldan beri su kabağı tasarlıyor ve tasarladığı nesneler arasından abajur, mumluk, çatak, kaşık, çanta, gece lambaları var. Su kabağıyla nasıl sanat yapıldığını merak edenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden.
   

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Alanya Otelleri
4.3
Alanya (Merkeze 15KM)
Villa Augusto Hotel & Spa , Akdeniz’in kıyısında, muhteşem bir konumda, zerafeti ve çekiciliğiyle cenneti...
4.3
Alanya
Villa Turka, Alanya Kalesi’nin en güzel köşesinde, şehre tepeden bakan nefes kesici bir kale konağı. Önünüzde göz...